вверх
Суббота
23 Октября

Зеленский о претензиях России: "Дальним родственникам не стоит претендовать на наследство Киевской Руси"

28.07.2021 12:42
IBLOCK_TYPE_ID = news; ID = 616227
Президент Украины Владимир Зеленский опроверг заявления кремлевской пропаганды о том, что современная Россия является наследницей Киевской Руси, а украинцы и россияне - единый народ. Свою версию исторической преемственности он высказал в обращении к украинцам по случаю Дня Крещения Киевской Руси, - сообщает пресс-служба Офиса президента. 

"Київська Русь – це мати нашої історії. 24 області України та півострів Крим – її рідні діти. І вони по праву – її спадкоємці. А двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам не потрібно зазіхати на її спадок. І намагатися довести свою причетність до історії тисячі років і тисячі подій, перебуваючи від місць, де вони відбувалися, за тисячі кілометрів", - заявил глава украинского государства. 

"Між Київською Руссю та Україною – тисяча років і один знак. У тексті відповідного указу Президента України між ними стоїть тире. І це не просто розділовий знак. Це знак того, що Україна є спадкоємицею однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи", - образно охарктеризовал он более, чем тысячелетнюю историю Украины.  

"Це не частина нашої історії, це і є наша історія. Нам не треба доводити це історичними трактатами, роботами, статтями. Бо наші докази не на папері, а в металі й камені. Не в міфах і легендах, а в наших містах і на наших вулицях", - косвенно прокомментировал он "историческую" статью президента России, в которой хозяин Кремля на основе исторических мифов и пропагандистских штампов пытается показать, что наследником Киевской Руси является именно Россия, а украинский народ исторически является частью российского. 

Новости партнеров