вверх
Вторник
15 Июня

Вятрович хочет, чтобы 8 марта украинские женщины не праздновали, а боролись за свои права

08.03.2019 12:07
IBLOCK_TYPE_ID = news; ID = 564657
Директор Украинского института национальной памяти Владимир Вятрович хочет, чтобы вместо праздника 8 марта украинские женщины боролись за свои права. Об этом он рассказал в интервью "Фактам".

"8 Березня як день боротьби за права жінок святкують, в основному, на пострадянському просторі. Хоча в багатьох інших країнах цей день феміністки й правозахисники використовують для нагадування, що "жінки — також люди". В Україні ж народ давно деполітизував це свято — у нас 8 Березня зараз таке собі "одностороннє" і "буржуазне" продовження Дня Валентина", - рассказал он.

"Треба розуміти, що і в Україні, і в пострадянських країнах мова не йде про день боротьби за права жінок. Річ іде про так званий Міжнародний жіночий день. І таке формулювання плюс статус вихідного (який це свято має якраз на пострадянському просторі, лише в кількох країнах світу, що якраз не відзначаються успіхами в боротьбі за права жінок) і призвели до того, що день, присвячений боротьбі за права жінок, втратив своє первинне правозахисне значення. Перетворився в звичайне свято, коли просто вітають одну — жіночу — частину суспільства", - продолжил Вятрович. 

"Наш законопроект пропонує повернути йому первісне правозахисне значення. І насамперед — змінити назву, говорити саме про боротьбу за права жінок. Бо Україна є державою, яка ще потребує утвердження жіночих прав. І ми вважаємо, що цьому може і має посприяти якраз скасування вихідного в цей день", - настаивает на он на своем подходе к празднованию дня 8 марта. 
Новости партнеров