вверх
Пятница
18 Июня

Гражданская ассамблея Украины требует немедленно созвать Конституционное Собрание

15.05.2014 12:59
IBLOCK_TYPE_ID = news; ID = 444708
Верховная Рада должна срочно распустить временную комиссию по разработке изменений в Конституцию и принять закон о Конституционном Собрании. Об этом говорится в заявлении координационного совета Гражданской ассамблеи Украины (ГАУ).

"Зараз Україна потребує не чергових змін до Конституції, ухвалених парламентом, який обирався під час диктатури Януковича, а нової Конституції – не компромісу кланів, а справжнього нового суспільного договору. Нова Конституція має бути розроблена не Президентом, не Урядом і ухвалена не Верховною Радою чи маніпулятивним референдумом, а виключно Конституційними Зборами – спеціальним виборним установчим органом, який має заснувати нову республіку, державу громадян", - заявляет ГАУ.

Так, в ассамблее предлагают рассмотреть и воплотить предложение о срочном проведении Конституционного Собрания для принятия новой Конституции.

"Такий варіант ухвалення Конституції: в теперишніх умовах нівелює аргумент щодо непроведення конституційної реформи чи про не дослуховування до Півдня та Сходу, надаючи можливість обрання до Конституційних Зборів прихильників федеративного устрою та російської мови, тощо, за умови реальної іїх підтримки громадянами; сам факт виборів делегатів КЗ, в яких є лише державотворча мотивація і відсутні корисливі мотивації, як для кандидатів так і для виборців, є чинником згуртування української політичної нації; дозволяє ВР, КМУ та Президенту зосередитись на вирішенні оборонних та соціально-економічних проблем", - подчеркивают в координационном совете Гражданской ассамблеи Украины.

Кроме того, в ГАУ отмечают, что предложенный вариант принятия Констутуции может быть реализован, если "Верховна Рада терміново розпускає тичасову комісію з розробки змін до Конституції та ухвалює закон Про Конституціні Збори".

"Цей закон визначає Конституційні Збори України як орган представництва народу щодо визначення або уточнення засад конституційного ладу в Україні при підготовці нової редакції Конституції України чи внесенні змін до неї й передбачає що делегати цих Зборів обиратимуться прямими виборами по регіональних багатомандатних виборчих округах на основі відносної більшості та не матимуть права претендувати на обрання главою держави, а також народними депутатами України, на призначення членами вищого органу виконавчої влади, керівниками центральних органів виконавчої влади, а також суддями України протягом п’яти років після затвердження нової редакції Конституції України, підготовленої Конституційними Зборами України за їх участі", - резюмируют в ГАУ.


Присоединяйтесь к "ОстроВу" в Facebook, ВКонтакте, Twitter, чтобы быть в курсе последних новостей.Новости партнеров