вверх
вторник
27 сентября
Марія Олійник
Заступник голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта», голова Донецької обласної організації Конгресу Українських Націоналістів.

«Подарунок» Тарасу Шевченку до його 200-річчя в Красноармійську

07.02.2014 19:30:31
ID = 159705
28 січня 2014 року в Донецькій області стартував  рік Тараса Шевченка.
Презентацію культурно –масових  та просвітницько –виховних заходів, які  будуть проводитися в області  протягом року управліннями, департаментами, музеями, театрами, ВНЗ, школами, ЗМІ провела російською мовою заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Олена Петряєва.
Після презентації відбувся  прекрасний, святковий концерт, присвячений відкриттю року Тараса Шевченка, який закінчився виконанням хором Донецької музичної академії С.С.Прокоф’єва спільно з залом «Реве та стогне Дніпр широкий» під диригуванням народного артиста України, професора Тараса Микитки.
Під час концерту з вітальним словом виступила заступник голови Донецької обласної державної адміністрації  Тамара Лук’янчук, яка продекламувала  «Заповіт» та наголосила  надзвичайну актуальність творчості Шевченка сьогодні.
Після неї щось дуже невпевнено прочитав  про Шевченка російською мовою секретар Донецької міської ради Сергій Богачов.
Третьою виступила я.  Ось текст мого  виступу:
 
«Шановні присутні представники влади, високодостойні присутні!
Від  Донецької обласної «Просвіти» ім. Тараса Шевченка  я вітаю Вас  з відкриттям року Тараса Шевченка в нашій області.
 Творчість Шевченка ви всі добре знаєте. Неймовірна життєва історія і легендарна відданість народові перетворили поета на пророка України. Він був митцем слова та пензля та   одним із найкращих істориків свого часу.
  Я тільки нагадаю як оцінював його геніальний поет  Іван Франко.
"Він був сином мужика — і став володарем у царстві духа. Він був  кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком — і вказав нові світи й вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій", — писав геніальний Іван Франко.
Сьогодні обласна державна адміністрація презентувала масштабну річну програму різноманітних заходів. 
«Просвіта» носить ім’я Тараса Шевченка. В усій області наші міські та районні організації плідно співпрацюють з владою щодо вшанування 200-річчя від дня його народження. Але є й  прикрі випадки.  Наприклад,   дикунський  фарс розігрується вже майже рік  в місті Красноармійську,   де  Красноарміська  міська  рада попереднього скликання в 2006 році приймає рішення про встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку на пл. Шибанкова, споруджує і відкриває на день народження 9 березня 2006 року  на цьому місці камінь, який освятили священики  Української православної церкви, а міська рада цього скликання через 7 років  без будь-якої мотивації вносить поправку  про перенесення каменю в інше місце. Ніби-то учасники ВОВ заявляють, що не може бути споруджений пам’ятник Тарасу Шевченку на площі імені учасника ВОВ(?!).  Причому приймає це немотивоване рішення як насмішку над пам’яттю Тараса Шевченка 22 травня 2013 року на день перезахоронення Тараса Шевченка на Чернечій горі! Отаке відзначення Року Шевченка в Красноармійську Донецької області!!! На  Пам’ятному знакові, який ще стоїть на своєму місці завдяки боротьбі патріотів,   вирізьблено  мудрий заповіт Шевченка: «Свою Україну любіть. Любіть її…  Во время люте, в остатню страшную минуту  за неї Господа моліть!». Все  починається з любові до Бога, поваги до себе і до Держави України, в якій ми всі незалежно від партійної приналежності, національності, конфесій, кольору шкіри, Заходу чи Сходу, Півдня чи  Півночі живемо і будемо жити за цим мудрим заповітом Шевченка. Сподіваюсь, що ми всі разом зробимо все, щоб гідно вшанувати 200-річчя Шевченка в нашій області. Пам’ятників Тарасу Шевченку в області небагато, всього -12. Але основне, щоб ми виконали його заповіти. Щоб цей рік став роком Шевченка насправді, щоб з уст  владних чиновників  зазвучала в області українська державна мова.»
Сподіваюсь, що депутати від Партії регіонів Красноармійської міської ради схаменуться і  скасують свій «подарунок» Тарасу до його 200-річчя. Та й голова Донецької обласної державної адміністрації Андрій Шишацький повинен сказати нарешті своє слово. Адже згідно указу Президента України  саме він відповідає за вшанування, а не знущання над пам’яттю  Тараса Шевченка.
В залі була присутня дружина Президента України, яка подарувала квіти з нагоди цієї події.